Coraz bliżej święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami. Dokładnie za 28 dni z najbliższymi zasiądziemy do wigilijnych stołów. Niestety nie dla wszystkich święta kojarzą się ze spokojem, ciepłem rodzinnych spotkań, syto zastawionym stołem. I tu z pomocą przychodzą często organizacje pozarządowe, firmy które starają się wesprzeć tych najbardziej potrzebujących, organizując zbiórki dobroczynne czy różnego rodzaju przedsięwzięcia:

Oto kilka przykładów:

  • List od Mikołaja- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Już po raz ósmy Fundacja realizuje swoją przedświąteczną akcję, dzięki której każdy może zamówić dla bliskiej osoby wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja. Dla małych i dużych adresatów takiej wiadomości to miły i ważny element oczekiwania na święta. Dla podopiecznych Fundacji – szansa na szybsze otrzymanie pomocy terapeutycznej, psychiatrycznej i prawnej. Całkowity dochód z akcji jest przeznaczony na  działania Fundacji , czyli wsparcie dzieci pokrzywdzonych przemocą   i wykorzystywaniem seksualnym. Listy można zamawiać do 15 grudnia. Szczegóły na stronie: https://fdds.pl/o-fundacji/co-nowego-w-fundacji/list-od-mikolaja-zmienia-swiat-dzieci-na-lepszewystartowala-przedswiateczna-akcja-fundacji-dajemy-dzieciom-sile.html

  • „Sanie Św. Mikołaja”- bożonarodzeniowa zbiórka żywności – Stowarzyszenie Przyjazny Włocławek

Akcja polega na zbiórce żywności i środków czystości dla najuboższych rodzin z Włocławka i okolic. Stowarzyszenie zaprasza do akcji osoby, firmy, członków włocławskich stowarzyszeń, szkoły

Szczegóły na profilu Facebook Stowarzyszenia Przyjazny Włocławek

  • Przygotowania do włocławskiego świątecznego kiermaszu – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo”

Członkowie stowarzyszenia rozpoczęli już tworzenie ozdób na kiermasz.

  • Świąteczny blok reklamowy – Telewizja Polsat:

To już tradycja, 6 grudnia o 18:45, Polsat wyemituje specjalny blok reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat. W ciągu dotychczasowych siedemnastu edycji akcji udało się zebrać ponad 22 miliony złotych.

Sprawmy by grudzień był czasem, w którym magia pomagania ma największą moc.