AKADEMIA AKTYWISTEK I AKTYWISTÓW PAH

Nawiązując do naszego ostatniego warsztatu dla wolontariuszy pn. “STOP mowie nienawisci” -polecamy.
Jeśli nie jest Ci obojętne, w jakim świecie żyjesz. Ten cykl webinarow jest dla Ciebie.

O CO CHODZI?

 

Cykl webinarów i warsztatów badających przyczyny hate speech’u w Internecie, kierowanego do uchodźców i uchodźczyń oraz osób mieszkających w krajach zmagających się z kryzysami humanitarnymi. Sięgniemy do źródeł nienawiści, strachu i uprzedzeń. Poznamy swoje polskie motywacje, uwarunkowania kulturowe i historyczne, kontekst naszych działań oraz ich konsekwencje. Odwrócimy perspektywę, zobaczymy w innym człowieka, z którym warto rozmawiać. Inny/inna to ja, która/y czuje strach przed agresją w komentarzach, to też ja, która/y te komentarze pisze w odpowiedzi na agresję. Wszystkie osoby zaproszeni do projektu, będą się łączyć ze swoich domów. Z tej najbezpieczniejszej dla siebie przestrzeni będą odpowiadać na wasze pytania. Każdemu webinarowi będzie towarzyszyć rysowany komentarz. W ten, ułatwiający zrozumienie sposób, podejmiemy te trudne i złożone kwestie. Was także zapraszamy do tego, abyście spędzili ten czas we własnych domach i uczestniczyli z nami w webinarach i warsztatach.

CO Z TEGO WYNIKNIE?

Stworzymy razem grupę DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB! Ludzi, którym nie jest obojętne to, w jakim świecie żyjemy. Będziemy wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie wspierać, dzielić inspiracjami. Projektowi towarzyszyć będzie platforma www.pah.org.pl/dom na której znajdziecie mnóstwo wartościowych treści, które pomogą wam w codziennym reagowaniu na komentarze w social mediach. Niebawem na tej stronie pojawi się także zakładka z osobistymi opowieściami ludzi, którzy doświadczyli niebezpieczeństw, na skutek których musieli opuścić swoje domy i mieszkać gdzieś tymczasowo, poszukiwać dla siebie i swoich rodzin nowego miejsca. Materiały zbierze dla nas Rats Agency. Projekt jest finansowany przez Google.org.

 

DLA KOGO?

Dla tych, którzy żyją w Internecie, dla których bezpieczeństwo korzystania z niego jest ważną sprawą. Którzy rozumieją, że zmiana jest możliwa dzięki pracy nas wszystkich. Którzy chcą publikować i czytać treści wolne od mowy nienawiści. Także dla tych, którzy poszukują ludzi podobnych sobie, aby podzielić się swoim doświadczeniem czy znaleźć partnerów i partnerki do wspólnych, aktywistycznych działań.

ZASADY:

ZAPISANI – zapisujesz się na webinar i jesteś z nami wieczorem w każdy ostatni czwartek miesiąca. Możesz zadawać pytania/komentować/słuchać/oglądać. Otrzymasz na maila pakiet dodatkowych informacji. Na koniec semestru za obecność na webinarach wystawimy Ci certyfikat, który potwierdzi zdobytą przez Ciebie wiedzę.

NIEZAPISANI – w każdy ostatni czwartek miesiąca wchodzisz na nasze wydarzenie na FB i jesteś z nami na webinarze. Możesz zadawać pytania/komentować/słuchać/oglądać . Nie wyślemy Ci dodatkowych materiałów , bo nie mamy Twojego maila, nie wystawimy Ci także certyfikatu, ale Twoja obecność będzie tak samo cenna.

DLA CHĘTNYCH wśród osób, które odpowiedzą na ostatnie pytanie formularza zgłoszeniowego wybierzemy grupę, którą zaprosimy na kameralne warsztaty (PROGRAM). Tam popracujecie z doświadczonymi trenerkami na własnych postawach. Poćwiczycie wiedzę zdobytą na webinarach i omówicie różne życiowe sytuacje.

 

Szczegóły!!!!!