4 kwietnia – Światowy Dzień bezdomnych zwierząt.

Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień bezdomnych zwierząt. Wszystkim Organizacjom pro-zwierzęcym i Wolontariuszom poświęcającym swój czas “braciom mniejszym” życzymy dużo sił i wytrwałości <3 Wasza codzienna praca jest niezwykle ważna.

Szczególnie dzisiaj powinniśmy skupić się na problemie, jakim jest bezdomność pupili. Zwierzęta tracą swe domy w najróżniejszy sposób. Należy pamiętać, że to są żywe istoty, dlatego też nie można myśleć o nich jak o zabawce czy dekoracji!

Jeśli decydujesz się za zakup zwierzaka ze sprawdzonej hodowli , powinieneś wiedzieć, że każda rasa jest inna i wymaga odpowiedzialności, dobrze dobranej diety oraz warunków do życia. Często słyszy się o przypadkach psów, które trafiają do schronisk, tylko dlatego, że właściciel nie podołał zadaniu, jakim jest opieka. Najlepiej adoptuj pupila z organizacji lub schroniska.

Przestrzegamy: przed wzięciem zwierzęcia, zastanów się, czy potrafisz wychować, kochać i dać schronienie swojemu pupilowi do końca jego życia!

Światowy dzień bezdomnych zwierząt to dzień, który pomaga nam dostrzec problem bezdomności pupili. Walczyć przeciwko bezdomności można na przykład sterylizując swoje zwierzaki. Nie znamy dnia ani godziny, w którym nasz podopieczny  może uciec. Jeśli nie masz zwierzaka, zawsze możesz wydać parę złotych na karmę dla psa, kota czy innego zwierzaka i przekazać organizacji pro-zwierzęcej lub do schroniska dla zwierząt , albo zbierz swoje stare koce, poduszki bądź maskotki i przekaż je dla maluchów z pobliskiego schroniska lub fundacji 🙂