Zapraszamy na Piknik Rewitalizacyjny

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka na plenerowe wydarzenie, którego wspólnym mianownikiem będzie proces rewitalizacji, realizowany w oparciu o Gminny Program Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

Będzie to przede wszystkim dobra okazja do rozmowy i wspólnej zabawy. Uczestnicy pikniku poznają szczegóły wprowadzanych zmian w Śródmieściu i kulisy realizacji GPR – zarówno projektów już realizowanych, jak i tych dopiero planowanych. W wydarzeniu wezmą udział władze miasta, członkowie Komitetu Rewitalizacji oraz pracownicy Urzędu Miasta Włocławek.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się na placu Wolności i ul. 3 Maja zaprezentują się lokalni przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe. Obecni będą także przedstawiciele służb mundurowych. Najmłodszych włocławian (i nie tylko) zaprosimy do wspólnej zabawy. Dmuchańce, animacje dla dzieci, fotobudka,  malowanie twarzy, pokazowe treningi klubów sportowych, warsztaty Capoeira, tor przeszkód BMX oraz występy artystyczne to tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy.
Piknik rewitalizacyjny odbędzie się w niedzielę, 10 września (godz. 14:00-18:00). Już dziś warto zapisać tę datę w swoim kalendarzu. Do zobaczenia!

Piknik rewitalizacyjny (10.09.2023 r.) – PROGRAM

Plac Wolności

14.00 – 18.00 „Przy kawie o rewitalizacji”  Prezydent zaprasza
godz. 14.00 – 16.00
• „Browarowo to i owo” animacje, zabawy taneczne, zajęcia plastyczne, konkursy
• „Kamienice” plastyczna zabawa twórcza podczas, której stworzymy kolorowe fasady włocławskich kamienic

Godz. 16.00 – 18.00
• „Zagraj ze mną” widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru Vaśka i Teatru Ludzi Upartych
• „Biblioteczny kalejdoskop” wielkoformatowe gry planszowe, bookcrossing, zabawy dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem robotów
• Pokazy taneczne Centrum Tańca i Sportu „Puls”

Godz. 14.00 – 18.00
• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna –  konsultacje specjalistyczne w zakresie: spektrum autyzmu – test BadaBada,  ćwiczeń praktycznych z zakresu SI (mała motoryka), badania wzroku, doradztwa zawodowego
• Zabezpiecz swój rower! – znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy Policji  (niezbędny dowód osobisty) oraz pokaz sprzętu policyjnego
•  „Bezpieczny powrót do szkoły” – spotkanie i animacje z funkcjonariuszami Straży Miejskiej
• Zajęcia z klubami sportowymi: Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie, Junak Handball Team Włocławek, Instytut Karate Tradycyjnego, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej
• dmuchańce dla dzieci , fotobudka

Ul. 3 Maja
Godz. 14.00 – 18.00
• Targi Wolontariatu

Tu poznacie przedstawicieli organizacji i instytucji, którzy stanowią wolontariacką siłę napędową w naszym mieście. Dowiecie się więcej o ich działalności! Być może odkryjecie NGO, którego działania są w kręgu Waszych osobistych zainteresowań? Każdy znajdzie przygodę dla siebie!

W ramach Targów Wolontariatu przygotowaliśmy dla Was 4 strefy:
<3 Strefę Wystawienniczą
Szukasz możliwości zaangażowania wolontariackiego?! Masz szansę porozmawiać z przedstawicielami organizacji, które rozwijają wolontariat w naszym mieście. Zapoznaj się w Banku Pomysłów z różnorodnymi ofertami, dowiedz się więcej o działalności NGO i Instytucji i zobacz, jak możesz wnieść pozytywny wkład w naszą społeczność.
<3 Strefę Warsztatowa
Weźmiesz udział w inspirujących warsztatach i spotkasz się z innymi pasjonatami.
<3 Strefa Spotkań
Czekają tutaj na Was inspirujące rozmowy, wymiana doświadczeń i wiele ciekawych tematów związanych z wolontariatem. Chcemy razem odkrywać siłę, jaką niesie ze sobą wolontariat, i dowiedzieć się, jak możemy jeszcze lepiej służyć naszej społeczności.
<3 Strefa Animacyjna
Gry i konkursy sportowe? Malowanie twarzy? Zmywalne tatuaże? W tej strefie znajdziemy coś dla tych małych i tych większych!

Będą z nami:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku

Schronisko dla Zwierząt we Włocławku

Stowarzyszenie Włocławek Pomaga

Stowarzyszenie Mieszkańców Śródmieścia

Stowarzyszenie Starówka

Fundacja We are for U

Stowarzyszenie Seniorzy Razem

Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

Szlachetna Paczka

DKMS

Włocławskie Stowarzyszenie Capoeiry

Fundacja California Park

Fundacja Caietanus

Stowarzyszenie LGD Miasto Włocławek

Fundacja Fajansu

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Włocławek

Stowarzyszenie Dzieci i Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną “Oligo”

Dobrzyńsko-Kujawskie Towarzystwo Kulturalne

Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych EUROINTEGRACJA

Caritas Diecezji Włocławskiej

Spółdzielnia Socjalna EMPATIA

• „Wie o tym Mama, wie o tym Tata, że Włocławek Pomaga, z zabawą wymiata!” koncerty: Feniks FNS & Kojot grupa Hydra, Vilittle X Dj Rezydent GK, Kamila Pańka, zespół „Wrzos”, zespół „Lawendaa” oraz konkursy z nagrodami, animacje  ze „Śródmieściem Cafe”, pokaz mody Seniorów, pokazy tańca Judyta Witkowska Dance Studio
• stoiska handlowe i promocyjne
• dmuchańce dla dzieci, fotobudka