„Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”

Dziś chcemy przybliżyć ideę certyfikatu „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”, bo to kolejny ważny element ekosystemu wolontariatu.
Dokument, który przyznawany jest przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce , ma na celu wsparcie firm i organizacji w rozwijaniu wolontariatu pracowniczego, zgodnie ze standardami określonymi w Karcie Zasad Wolontariatu Pracowniczego (o której pisaliśmy w poprzednim poście).
Jak mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce: “Budujemy ekosystem wsparcia dla wolontariatu pracowniczego, a w ekosystemie liczy się działanie kompleksowe. Dlatego też jako Koalicja Liderzy Pro Bono stworzyliśmy system wsparcia dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z wolontariatem pracowniczym. W roku 2020 powstała Karta Zasad Wolontariatu Pracowniczego i na jej podstawie przyznajemy certyfikaty „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości”.”
❗️Jeśli Twoja firma, instytucja publiczna czy organizacja prowadzi zorganizowany program wolontariatu pracowniczego- zachęcamy do starania się certyfikat.❗️
Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatne. Opłacie podlega audyt oraz opracowanie raportu.