Fajans Festiwal

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka na kolejną, już trzecią, edycję Fajans Festiwal. Jak co roku, główna siedziba „Browaru B.” przygotowała szereg atrakcji dla ludzi w każdym wieku.
W dniach 7-8 października przy ulicy Łęgskiej 28 królować będą kobaltowe kształty w różnych wydaniach. Nie zabraknie malowania wzorów fajansowych przez malarki z Fabryki Fajansu, stoisk z odzieżą i biżuterią czy ścianek do robienia zdjęć (w tym królować będzie fotobudka – „Fotofajans 360”). Najmłodsi mogą spotkać maskotki festiwalu – Wicka i Filiżankę, zobaczyć występ zespołu „Happy Feet”, a także wziąć udział w warsztatach Fajansowa Sowa. Długie kolejki z pewnością ustawią się do malowania paznokci i twarzy w fajansowe motywy. Ogłoszone zostaną wyniki konkursu „Włocławki na koszulkach”, a w międzyczasie będzie można obejrzeć wystawy m.in. „Fajansowy świat a la Picasso” na fajansie Grażyny Sowińskiej-Guźleckiej oraz „Fajansowe historie w fotografii – ludzie, wyroby, fabryka”. Każdy w czasie Fajans Festiwal znajdzie coś dla siebie.
Trzecia edycja Fajans Festiwal rozpocznie się 7 października 2023 r. o godzinie 10.00 i potrwa dwa dni. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.