Różowy Październik

Bardzo chcemy podzielić się z Wami ważnym przesłaniem, które z pewnością każda z Was już zna, ale przypomnień w tej sprawie nigdy za wiele! Ten miesiąc to nie tylko barwy jesieni, to także Różowy Październik, czyli czas poświęcony świadomości raka piersi. Razem możemy zwrócić uwagę na temat tego cichego wroga i nauczyć się, jak zadbać o siebie oraz pomóc innym zrobić to samo.
Oto trzy ważne kroki, które możemy podjąć, aby być w pełni świadome sytuacji:
SAMOBADANIE PIERSI – to coś, co możemy zrobić same w domu. Regularne samobadanie piersi może pomóc nam w wykryciu zmian. Nie wiesz jak to zrobić? Tutaj znajdziesz krok po kroku, jak to zrobić: https://bit.ly/_samobadanie_piersi.
MAMMOGRAFIA – jeśli masz 50-69 lat , nie zapomnij o badaniu mammograficznym. To kluczowy krok w profilaktyce raka piersi! Program badań znajdziesz tutaj: http://www.amazonkifederacja.pl/badanie-kliniczne-1/
AKTYWNOŚĆ I ZDROWA DIETA – ruch to nasz sojusznik! Tańcz, ćwicz, spaceruj – bądź aktywna! Dodaj do tego zdrową dietę pełną warzyw i owoców, a prawidłowo zadbasz o swoje dobre samopoczucie!
Różowy Październik to czas wszystkich kobiet. Dbajmy o siebie i o siebie wzajemnie!
To od nas, dziewczyn z Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu dla Was, dziewczyny!
Pamiętajcie, ze dla Was działają w naszym mieście Stowarzyszenie “Amazonki” we Włocławku, które intensywnie działają i zachęcają do współpracy i korzystania z oferty wsparcia i zajęć profilaktycznych / najbliższe spotkania: 11.10, 18.10, 20.10, 25.10, 27.10. Zadzwoń do nas i dopytaj o szczegóły pod nr tel. 54 416 62 60/.