Wystawa obrazów Anety Szabel

Zespół Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” zaprasza na organizowaną przez siebie wystawę obrazów wyjątkowej, włocławskiej malarki, tj. Anety Szamel!
Odbędzie się ona pod hasłem:
„Malowane duszą…czyli taniec z pędzlami-moje akrylowe (love)”
Kiedy?
25.10.2023 r.
W jakich godzinach?
12:00-16:00
Gdzie?
Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Żabia 12a, 87-800 Włocławek
*Wstęp jest bezpłatny!
Aneta Szamel, właściwie Aneta Benita Szamel urodziła się i wychowała na peryferiach Włocławka. Od dzieciństwa jest duszą artystyczną. Okres nastoletni stanowił przełom w jej twórczości i wyrażaniu siebie poprzez rysunek, wiersze, uwielbienie do śpiewu. W szkole podstawowej uwielbiała lekcje muzyki i plastyki. Od dziecka jest wrażliwa na piękno otaczającej przyrody. Szczególne uwielbienie ma do podziwiania nostalgicznych zachodów słońca, długich spacerów w lesie jako pozytywnych koneksji z naturą. Oprócz malarstwa lubi pisać poezję (nie zawsze do szuflady). Żyje z pareidolią na co dzień, co daje jej mnóstwo inspiracji do tworzenia. Zaczytana w powieściach kryminalnych. Aneta to także fanka mocnych brzmień i zatracania się w dźwiękach, które bywają dozą inspiracji do tworzenia. Mroczna (nie zawsze znaczy zła i złowieszcza) dusza z kolorową osobowością. Samouk. Swoją przygodę z wyrażaniem siebie poprzez sztukę zaczęła dawno temu, od rysunku węglem na szarych kartkach papieru, szukając nowych środków wyrazu artystycznego,(rzeźba w glinie, rysunek pastelami, markery i inne prace manualne), aż znalazła płótno i farby akrylowe, w których się zatraca. Typ poszukiwaczki, która czuje niedosyt lub głód tworzenia.
Raz jeszcze serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, do spotkania z Anetą Szamel i jej twórczością 25 października 2023 r. od godz. 12:00!

Pokaż mniej