Niepełnosprawny ale Aktywny

W dniu 23 kwietnia 2024 roku, Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK” zorganizował dwie wyjątkowe imprezy promujące aktywność ruchową osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenia odbyły się na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w obiekcie basenu miejskiego OSIR oraz kręgielni „Piwnica” przy ulicy Wysokiej 12 we Włocławku.

Impreza składała się z trzech etapów:

  1. Zajęcia na basenie – uczestnicy mieli okazję popływać i wziąć udział w różnorodnych ćwiczeniach wodnych.
  2. Turniej bowlingowy – emocjonujące zmagania na kręgielni, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w rzutach do kręgli.
  3. Pokaz strzelectwa pneumatycznego – unikalna okazja do zapoznania się ze strzelectwem pneumatycznym dostosowanym dla zawodników niewidomych.

Projekt objął 50 osób z różnymi niepełnosprawnościami, w wieku od 10 do 70 lat, pochodzących z powiatów aleksandrowskiego, bydgoskiego, lipnowskiego, toruńskiego i włocławskiego. Uczestnicy mieli zapewniony obiad, co dodatkowo umiliło czas spędzony na imprezie.

Zajęcia na kręgielni prowadziła Jadwiga Rogacka, instruktor bowlingu, natomiast zajęcia ze strzelectwa pneumatycznego poprowadzili Alina Borowicka, Stanisław Szczęsny i Jarosław Czapski. Koordynacją całego zadania zajęła się Grażyna Woźniak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne włączenie się w wydarzenie i gratulujemy organizatorom udanej promocji sportu i aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnościami. To była inspirująca demonstracja tego, jak sport może być dostępny i przyjemny dla każdego, niezależnie od ograniczeń fizycznych.