Zespół Pieśni i Tańca ” Kujawy” o sukcesach i planach na przyszłość

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy” informuje :

“Ogromny sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” CK „Browar B.” na VIII Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim! Spośród wszystkich 29 prezentacji “Kujawy” w każdej zgłoszonej kategorii zdobyły najwyższe nagrody!

I nagrodę zdobyła grupa dziecięca „Stokrotki” w kategorii: dziecięce zespoły opracowane do 14 roku życia. Grupę prowadzi Iryna Tyutyunnyk. Jury w omówieniu podkreśliło bardzo wysoki poziom techniczny grupy.

I nagrodę zdobyła grupa reprezentacyjna wspomagana przez grupę dorosłą w kategorii: młodzieżowe zespoły taneczne opracowane od 14 roku życia. Grupę prowadzi Maciej Mielczarski. Jury w omówieniach podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny grupy.

I nagrodę zdobyła solistka Justyna Masłowska w kategorii: zespoły i soliści a capella.

Jury wyróżniło również Tomasza Centkowskiego za pracę nad emisją głosu w zespole.

Laureatom konkursu przyznano nagrody finansowe.

Wielkie gratulacje dla wszystkich występujących i Macieja Mielczarskiego, kierownika Zespołu za utrzymywanie bardzo wysokiego poziomu artystycznego całego Zespołu!

„Nie zwalniamy tempa, przed nami kolejne wyzwania. Małymi krokami zbliżamy się do wyjątkowego jubileuszu! 15 maja 2025 roku, czyli za rok, świętować będziemy 40 lecie Zespołu. Przed nami ogrom dodatkowej pracy i oczywiście bieżące koncerty, warsztaty, festiwale w kraju i za granicą. Już dzisiaj zapraszamy byłych tancerzy, muzyków do włączenia się w jubileuszowe obchody, a chętne dzieci i młodzież do zasilenia Zespołu w tym grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. O szczegółach będziemy informować na naszym portalu @ZPIT Kujawy i stronie internetowej zpitkujawy.pl/pl „ – mówi Maciej Mielczarski, Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy”