Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci

Informujemy o naborze wniosków do Konkursu grantowego Pozytywnie Otwarci

Konkurs grantowy Pozytywnie Otwarci to szansa na zdobycie finansowania projektów związanych z profilaktyką zakażeń HIV, chorobami przenoszonymi drogą płciową i HCV, a także edukacją dotyczącą życia z wirusem i stygmatyzacji. Działania te mogą być prowadzone przez organizacje pozarządowe, samorządy oraz publiczne placówki ochrony zdrowia. Ekspercka kapituła wybierze najlepsze spośród pomysłów zgłoszonych w ruszającej właśnie 14. edycji konkursu. Ich autorzy otrzymają do 30 000 złotych na realizację. Fundatorem jest Gilead Sciences Poland, firma, która od początku trwania konkursu, to jest od 2011 roku, przekazała jego laureatom granty o łącznej wartości blisko trzech milionów złotych.

Informacje o tegorocznych tematach konkursowych i regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://pozytywnieotwarci.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 28 czerwca tego roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku 2024. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

 

Zachęcamy do udziału.