Karta Seniora we Włocławku

Wspaniała inicjatywa weszła w życie !

Dziś, tj. 17 stycznia we Włocławku odbywa się Dzień z Kartą Seniora. O godz. 9.30 w gabinecie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego (pok. 304, UM przy Zielonym Rynku) nastąpi podpisanie porozumienia o partnerstwie ze Stowarzyszeniem MANKO w związku z przystąpieniem do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora – edycja Włocławek”.

Włocławek otrzyma również certyfikat: „Miasto Przyjazne Seniorom”.

Dalsza cześć „Dnia z Kartą Seniora” odbędzie się w Centrum Kultury Browar B. przy ul. Bechiego/Łęgskiej.

O godz. 11.00 w sali widowiskowej Browaru B.” przy ul. Bechiego/Łęgskiej rozpocznie się prezentacja adresowana do osób w wieku 60+. Włocławscy seniorzy będą mogli dowiedzieć się o warunkach i  sposobie uzyskania włocławskiej Karty Seniora i korzyściach wynikających z jej posiadania.

W trakcie tej części spotkania nastąpi wręczenie pierwszych Kart Seniora, natomiast certyfikaty otrzymają pierwsze włocławskie firmy przystępujące do Programu.

O godz. 13.00 w Sali Kameralnej Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się prezentacja, której adresatami są instytucje publiczne oraz lokalni przedsiębiorcy. Tematem prezentacji będą m.in zasady i sposób przystąpienia do programu „Karta Seniora – edycja włocławska”, w tym możliwości reklamy i promocji firm.

Od 1 stycznia br. w Urzędzie Miasta – w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego przy ul. Kościuszki 12 – można już składać wnioski o wydanie Karty Seniora.
We Włocławku żyje prawie 30 tysięcy osób w wieku 60+, w tym 18 tysięcy pań. Ogólnopolska Karta Seniora jest programem przeznaczonym dla seniorów zamieszkałych na terenie całej Polski, którzy dzięki posiadaniu karty mogą korzystać ze zniżek partnerów Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. W programie uczestniczy już ponad 400 instytucji z całej Polski, zaś posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora jest już ponad 35 tysięcy seniorów.