Razem z Drużyną UNICEF możesz wystartować w akcji #BiegamDobrze

Już za niespełna 80 dni możecie pobiec dla dzieci razem z Drużyną UNICEF! Znajdzie się trasa dla każdego: Bieg na Piątkę, Sztafeta Maratońska lub Maraton Warszawski.

Razem z Drużyną UNICEF możesz wystartować w akcji #BiegamDobrze i przyczynić się do pomocy dzieciom w sytuacjach kryzysowych. Jeśli tak jak my uważasz, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa, chcesz mieć wpływ na ich życie oraz zostać inspiratorem zmian w swoim otoczeniu, zarejestruj się na wybrany dystans na stronie PZU Maratonu Warszawskiego i wybierz UNICEF w ramach ścieżki charytatywnej!

W ramach akcji do wyboru są trzy opcje, tak by każdy biegacz mógł znaleźć trasę dla siebie:

  • 39. PZU Maraton Warszawski
    Wersja dla miłośników długich dystansów, którzy chcą zmierzyć się z 42,195 km i zyskać zaszczytny tytuł maratończyka.
  • 3. Sztafeta Maratońska
    Jeśli nie jesteś jeszcze w stanie pokonać dystansu maratońskiego w pojedynkę, możesz to zrobić w towarzystwie dwójki znajomych, biegnąc w sztafecie.
  • 5. Bieg na Piątkę
    5 km to dystans, który jest w zasięgu każdego, nawet początkującego biegacza.

#BiegamDobrze – czyli jak?

KROK 1 – REJESTRACJA

Wejdź na stronę PZU Maratonu Warszawskiego, wybierz dystans dla siebie, a następnie spośród organizacji w ramach ścieżki charytatywnej zdecyduj się na UNICEF. Podczas rejestracji założysz profil swojej zbiórki. Otrzymasz również poradnik biegacza charytatywnego, dzięki któremu dowiesz się, jak zbierać fundusze. Przygotuj zdjęcia i tekst, który zachęci do wsparcia właśnie Twojej zbiórki. To od Ciebie zależy, ile środków przyczyni się do pomocy potrzebującym dzieciom.

KROK 2 – ZBIÓRKA

Zaproś znajomych, rodzinę, swoją firmę lub innych biegaczy do wsparcia Twojej zbiórki. Powiedz wszystkim, że dołączyłeś do Drużyny UNICEF, otaguj post hasłami #BiegamDobrze i #DrużynaUNICEF. Porozmawiaj, wyślij e-mail, wrzuć post na portal społecznościowy, z którego korzystasz i zachęć do wpłaty pieniędzy na Twój cel. Możesz też postawić przed sobą WYZWANIE, które podejmiesz, jeżeli licznik Twojej zbiórki przekroczy określoną przez Ciebie kwotę. Daj się ponieść wyobraźni – wprowadź do swojej akcji element zabawy i wciągnij w nią znajomych.

KROK 3 – FINAŁ

Kiedy licznik na Twojej stronie przekroczy określoną kwotę, fundusze zostaną przekazane UNICEF, a następnie potrzebującym dzieciom, Ty natomiast otrzymasz numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w biegu masz czas do 31 sierpnia, jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dłużej – aż do 2 października. W biurze zawodów odbierzesz pakiet startowy Uczestnika z unikalnym numerem startowym i koszulką techniczną.

Nie może się nie udać!

Pomagasz, nawet jeśli nie uzbierasz wymaganej kwoty. Środki, które udało Ci się zgromadzić wesprą wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty nadal będziesz mógł zarejestrować się drogą tradycyjną, wnieść opłatę startową i wystartować w biegu.

Szczegóły i możliwość rejestracji na stronie UNICEF Poland