AKCJA DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU

Od 1 do 3 grudnia odbywać się będzie Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności w blisko 3000 sklepów, ponad 500 miejscowościach, wspierana przez rekordową liczbę ponad 55 tys. wolontariuszy.

Lista sklepów biorących udział w zbiórce pod linkiem:
http://bit.ly/2zIAtGm

We Włocławku akcja odbywa się w 2 sklepach sieci Biedronka (przy. ul. Zbiegniewskiej oraz ul. Kaliskiej oraz TESCO (przy ul. Kruszyńskiej). Koordynatorem włocławskiej akcji jest Pani Krystyna Marszałek-Michalska z włocławskiego wolontariatu młodzieżowego.
Akcję wspiera m.in. Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, do którego trafi część zebranych artykułów spożywczych, które zostaną podzielone przez wolontariuszy na paczki żywnościowe. Przygotowane paczki trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Aby dołączyć do akcji wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności. Najbardziej wartościowymi będą: olej, cukier, słodycze, mąka, konserwy czy bakalie.