Ruszyła 3 edycja programu zmieniającego oblicza polskich miast – LECHSTARTER

 

LECHSTARTER to program umożliwiający realizację pomysłów na pozytywne zmiany
w polskich miastach.

Pula grantów, które czekają na stowarzyszenia, fundacje, wspólnoty i osoby prywatne to aż 1 000 000 zł!

Jedyne, co należy zrobić, to zgłosić swój projekt na stronie lechstarter.pl między 12 lutego a 11 marca 2018,        zdobyć uznanie jurorów i walczyć o głosy lokalnych społeczności!


LECHSTARTER W 4 KROKACH

Poniżej, w prostych krokach, przedstawiamy drogę do zdobycia grantu na realizację miejskich idei!

krok 1

MASZ POMYSŁ? ZGŁOŚ GO!

Może to zrobić każdy: stowarzyszenia, organizacje, wspólnoty, ale także zwykli mieszkańcy, dla których losy miast nie są obojętne! Wystarczy zarejestrować się na stronie lechstarter.pl i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnego formularza. Masz na to czas między 12 lutego a 11 marca 2018.

Podczas rejestracji należy określić, o jaką kwotę walczysz. Organizacje mogą zgłaszać swoje pomysły w kategoriach GRANT I MIKROGRANT, zaś osoby prywatne – AKADEMIA GRANTÓW.

krok 2

OCZARUJ JURY

Po zakończeniu etapu zgłoszeń, wszystkie projekty trafią do Jury, które wybierze najbardziej spektakularne projekty w każdej kategorii grantów. Prace oceniać będą Filip Springer, Teresa Latuszewska-Syrda oraz Vienio. Ten etap trwać będzie do końca marca.

krok 3

WALCZ O GŁOSY

Najlepsze projekty w oficjalnym starciu walczyć będą o głosy mieszkańców miast. Na stronie lechstarter.pl między 3 kwietnia a 14 marca 2018 każdy internauta będzie mógł zostawić aż 3 glosy dziennie!

krok 4

ZMIEŃ SWOJE MIASTO

Ogłoszonych zostanie aż 15 zwycięzców! 5 organizacji otrzyma granty o wartości 100 tys. zł, 7 kolejnych – 50 tys. zł. Dodatkowo dotacje po 50 tys. zł również do 3 osób prywatnych. Czas na realizację swoich pomysłów mają do końca września.


Projekty można zgłaszać do Programu w terminie od godz. 14.00 dnia 02.02.2018 r. do godz. 14.00 dnia 11.03.2018 r.

Dokładne zasady akcji znajdziesz w Regulaminie