Inwazja dobrych serc

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – ks. Mieczysław Maliński

GKS Łokietek, Brzeskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo” we Włocławku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz Fundacja DKMS w dniu 18 sierpnia br. na Stadionie Miejskim organizują Akcję Charytatywną pn. “Inwazja Dobrych Serc”.

Celem akcji będzie zbiórka środków finansowych na specjalistyczny wózek inwalidzki dla 12-letniej Julki z Brześcia Kujawskiego, chorej na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, padaczkę, schizencefalię oraz neurogenne podwichnięcie stawu biodrowego lewego. Ponadto, w ramach akcji, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla 44-letniej pani Agnieszki, mieszkanki Osięcin, u której – po 7 miesiącach od pierwszego przeszczepu nastąpił nawrót białaczki szpikowej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również akcja poboru krwi dla 45-letniego Tomka z Brześcia Kujawskiego, który od kilku lat walczy z nieoperacyjnym nowotworem jamy brzusznej, gdzie jedną z metod leczenia jest wykonywana kilka razy w miesiącu transfuzja krwi.

Z całego serca zapraszamy do wzięcia udziału oraz wsparcia  akcji. O szczegółach  wydarzenia można dowiedzieć się poprzez portal facebook.

https://www.facebook.com/events/841770539303205/