Maseczki Ważny Komunikat

Pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej we Włocławku włączają się do pomocy i  szyją maseczki. Podkreślając przy tym, że są one typowo profilaktyczne. Robią to, co w wielu innych miejscach robią krawcowe. Korzystają  z materiałów dostępnych na rynku. Ot taka inicjatywa oddolna.

Źródlo

 

Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 4051 Włocławek również włącza się do pomocy ale dla  Włocławskiego Szpital i prezętuje bardzo ważny komunikat:

“Nasza organizacja po konsultacjach ze szpitalem we Włocławku przygotowuję akcję szycia maseczek na potrzeby naszej Włocławskiej placówki medycznej. Maseczki te produkowane będą przez społeczności lokalne według standardów i wykrojów przekazanych nam nieodpłatnie przez Płocką firmę, która produkuje takie same maseczki dla Płockiego szpitala.

Do akcji szycia maseczek zaprosiliśmy lokalne społeczności oraz koła gospodyń wiejskich z Włocławka i okolic. Na chwilę obecną mamy potwierdzonych kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy zgodzili się podjąć nieodpłatnego szycia maseczek na potrzeby Włocławskiego szpitala.

Z uwagi, że maseczki muszą być szyte z określonego materiału, który posiada stosowne atesty, a także według określonego wykroju jaki zostanie nam dziś przesłany przez Płocką firmę, to już dziś zwracamy się do Państwa jak i lokalnych firm i instytucji z prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. W tym celu nasze stowarzyszenie otworzyło specjalne SUBKONTO do wpłat darowizn dedykowanych zakupieniu materiałów do szycia maseczek dla Włocławskiego Szpitala.

Dodatkowo informujemy, że pierwsza partia materiału zostanie zakupiona ze środków własnych naszego stowarzyszenia oraz środków Koło Łowieckie nr. 224 “Ponowa”, które włączyło się w pomoc finansową jak i logistyczną. Środki te wystarczą jednak na wyprodukowanie kilku tysięcy sztuk maseczek ochronnych, a potrzeby szpitala we Włocławku już teraz są duże, a z nasilającą się epidemią koronawirusa będą jeszcze większe.

Apelujemy zatem do wszystkich osób, instytucji oraz firm i przedsiębiorstw z naszego miasta i okolic o wsparcie naszej akcji i podjęcie wspólnej walki w jak najlepszym zapewnieniu im właściwej ochrony zdrowia.

Prosimy zatem o wpłaty darowizn na rzecz zakupu materiałów do produkcji masek oraz jak najszersze udostępnianie naszej akcji. Pamiętajmy, że w chwili obecnej zdrowie każdego lekarza, pielęgniarki i ratownika medycznego jest na wagę złota, bo tylko oni mogą pomóc nam w czasach tej ogólnoświatowej pandemii.

Nr subkonta bankowego Stowarzyszenia służący do realizacji wpłat na zakup materiałów do produkcji maseczek:
MBank: 52 1140 2004 0000 3602 7580 6411

Źródło