„Każda kamienica, to kawał historii”

Pod takim hasłem Fundacja „Vladislawia”– Operator kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”,  wznawia cykl prezentacji 10 najciekawszych włocławskich kamienic ze Śródmieścia – krótkich informacji, a także ciekawostek o wybranych budynkach.

Ze względu na Covid 19, nie będzie spotkań, ale mamy propozycję dla ciekawych poznania 10 wybranych kamienic w Śródmieściu. Jest to konkurs fotograficzny. Co kilka dni na Facebooku kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” będzie publikowana krótka historia i ciekawostki o wskazanym budynku i jego fotografia. Uczestnicy konkursu proszeni będą o sfotografowanie kamienicy w taki sposób lub taką techniką, która będzie wyróżniała ją pod kątem artystycznym, nowatorskim (np. sfotografowanie przez szyby samochodu, zaparkowanego naprzeciwko lub odbicie budynku w bocznym lusterku samochodu, albo w półcieniu itp.). Liczymy na pomysłowość autorów zdjęć i przesyłanie ich (3-5) pod wskazany adres: fundacja@ksw.wloclawek.pl z dopiskiem „zdjęcie na konkurs – Każda kamienica, to kawał historii” . Wyróżnione zdjęcia znajdą się w albumie z kamienicami prezentowanymi w cyklu na zakończenie 2020 roku.

Pierwszą propozycją jest kamienica u zbiegu ulic 3-Maja 7 (Nowej) i Cyganka 14. Powstała na  dwóch pustych placach, które w 1844 roku, kupił Michał Nowacki – lekarz Szpitala powiatu kujawskiego. Budynek oddano do użytku  w 1847 r.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu fotograficznego na profilu fejsbukowym kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” oraz www.fundacjavladislawia.pl (zakładka Aktualności).