WAŻNE! Od 15. grudnia b.r. wprowadzamy nowe zasady korzystania z infrastruktury WCOPiW

Uwaga!
Drodzy Beneficjenci,

Informujemy, o podjętych działaniach, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka rozwoju pandemii koronowirusa:

Dyrektor WCOPiW zgodnie z pkt. 14 Zasad Korzystania z Pomieszczeń Centrum podjęła decyzję o wstrzymaniu wynajmu pomieszczeń WCOPiW na spotkania ( powyżej 5 osób) od dnia 15. grudnia 2021 r.

W związku z odwołaniem rezerwacji nie będą Państwo ponosić żadnych kosztów.

WAŻNE! Od 15. grudnia b.r. wprowadzamy nowe zasady korzystania z infrastruktury WCOPiW- zgodnie z wytycznymi  gov.pl

W związku z trwającą wciąż pandemią oraz wprowadzeniem ścisłego reżimu sanitarnego, poniżej prezentujemy dostosowane do wytycznych ministerialnych  zasady korzystania z pomieszczeń WCOPiW obowiązujące od 15 grudnia 2021 roku:

– możliwość korzystania z sal przy ograniczonej liczbie uczestników spotkania do 1 osoby na 15 m2, tj.:

do 5 osób w sali konferencyjnej,

do 3 osób w sali seminaryjnej,

do 2 osób w sali nr 2,

do 2 osób w sali nr 3,

do 1 osoby w Sali nr 1

oraz 1 osoby w Sali nr 4 ;

– istnieje możliwość korzystania z doradztwa, przy czym spotkania będą się odbywały wyłącznie w grupach dwuosobowych – doradcy i uczestnika spotkania;

– między spotkaniami odbywającymi się w tej samej sali będzie obowiązywała co najmniej godzinna przerwa, by salę można było zdezynfekować i przewietrzyć. Zaleca się ograniczenie wynajmu do jednej grupy w Sali w ciągu jednego dnia;

– by ograniczyć kontakty, grafik spotkań będzie układany tak, by grupy w różnych salach nie zaczynały ani nie kończyły spotkań o tej samej godzinie;

– dla bezpieczeństwa sanitarnego udostępniamy tylko 1 toaletę na parterze oraz 2 toalety na piętrze, pozostałe będą zamknięte;

– nie będzie możliwości swobodnego korzystania z kuchni; zapotrzebowanie na sprzęt (czajnik itp.) prosimy zgłaszać wcześniej pracownikowi WCOPiW;

– aby ograniczyć kontakt pracowników WCOPiW z beneficjentami nie będzie konieczności odbioru w sekretariacie kluczy do wynajętego pomieszczenia. Zdezynfekowana oraz przygotowana sala będzie otwarta w godzinach wynajmu.

– po skończonym spotkaniu pracownik WCOPiW ma obowiązek zdezynfekować pomieszczenie; środki niezbędne do jej przeprowadzenia (środek dezynfekujący, rękawiczki, ściereczki) zapewnia Centrum.

– na wszystkie spotkania z doradcą czy też korzystanie z sal niezbędne jest wcześniejsze umówienie;

-Organizatorów spotkań prosimy każdorazowo o podanie liczby osób oraz o przekazanie uzupełnionej listy uczestników (imię i nazwisko, nr telefonu).

Osoby przebywające na terenie Centrum prosimy o bezwzględne przestrzeganie następujących zasad:

– zakrywanie ust i nosa od momentu wejścia aż do opuszczenia Centrum;

– po wejściu do Centrum należy zdezynfekować dłonie środkiem do tego celu przygotowanym i udostępnionym; podobnie przed opuszczeniem Centrum, również prosimy o zdezynfekowanie dłoni;

– prosimy o zachowanie minimalnej odległości 1,5 metra od innych osób, zarówno podczas spotkań w salach, jak i podczas przemieszczania się po Centrum.

Pomieszczenia WCOPiW są udostępniane na wewnętrzne potrzeby organizacji.

Nie ma na chwilę obecną możliwości organizowania spotkań z udziałem podmiotów zewnętrznych.

Źródło: gov.pl

ODBIÓR KORESPONDENCJI

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu informuję, iż mając na uwadze pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, ponownie wdrożony został system obowiązkowej trzydniowej kwarantanny dla korespondencji przychodzącej do WCOPiW – zgodnie z wytycznymi GIS dot. ścisłego reżimu sanitarnego.

 Obsługa poczty i przesyłek we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Dotyczy organizacji posiadających adres siedziby / korespondencyjny w WCOPiW (ul. Żabia 12a).

Odbiór poczty będzie możliwy na następujących zasadach:

PRZESYŁKI POLECONE

WCOPiW będzie przyjmowało do zewnętrznej skrzynki pocztowej wyłącznie awiza. O nadejściu awiza do przesyłki poleconej zostaniecie Państwo powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną (osoba wskazana do tego celu w Porozumieniu) – w treści maila znajdziecie Państwo informację o numerze przesyłki, terminie i placówce pocztowej do odbioru. Na tej podstawie w placówce pocztowej wskazanej w awizo odbierzecie Państwo swoją przesyłkę poleconą (prosimy pamiętać o tym, że osoba odbierająca musi być upoważniona przez organizację do odbioru na podstawie pełnomocnictwa pocztowego).

Nie odbieracie Państwo awiza w Centrum!

PRZESYŁKI ZWYKŁE

Centrum będzie przyjmowało przesyłki zwykłe do zewnętrznej skrzynki pocztowej. O nadejściu przesyłek zwykłych zostaniecie Państwo powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną (osoba wskazana do tego celu w Porozumieniu). Prosimy o powiadomienie nas o przewidywanym terminie (dzień i godzina) odbioru przesyłki w Centrum w odpowiedzi na mail lub telefonicznie w dni powszednie pod numerem telefonu:

/54/ 416 62 60- w godzinach 8.00- 18.00

Odbiór bezpiecznej korespondencji (po trzydniowej kwarantannie) będzie możliwy w dni powszednie w godz. 16:00 – 18.00 z zachowaniem środków ostrożności – poprzez „śluzę”; prosimy dzwonić domofonem przy wejściu. 

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informowali na bieżąco.

Biorąc pod uwagę Państwa dużą aktywność społeczną przekazujemy kilka podstawowych zaleceń do stosowania celem ograniczenia ryzyka zakażenia:

  1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się w załączniku. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %). Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.

Wirus przenosi się:

  1. a) bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające   w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyną zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha  w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),
  2. b) pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.

 

Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

 

  1. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

 

  1. Ograniczyć witanie przez podanie ręki. Zachować bezpieczną odległość. Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak koranowirus COVID – 19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa.

 

  1. Unikać dotykania oczu, nosa i ust. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

 

  1. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Włocławku 87-800 Włocławek  ul. Kilińskiego 16 tel. 54 411 68 33  lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą  barierę ochronną dla otoczenia.

 

Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu  – NIE należy przychodzić do pracy.

 

  1. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów,  w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do pracy, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.  Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

 

  1. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów,  w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

 

Sprawdzone źródła informacji o koronawirusie znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.plgov.pl/koronawirus a także dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.