Poszukujemy chętnych wolontariuszy do projektu !

Ogrodnictwo miejskie jest dla Ciebie ważnym tematem? A może chcesz dowiedzieć się czym ono jest? Regionalne Centrum Wolontariatu poszukuje osób z Polski do międzynarodowego projektu wolontariatu, który odbędzie się latem tego roku w Gdańsku. 

 

Opis projektu
Projekt łączy w sobie trzy elementy: Integracja, wiedza, akcja. Podczas 14 dni w Polsce wraz z innymi uczestnikami będziesz pracować w dwóch ogrodach społecznych, organizować kulinarne spotkania dla lokalnych społeczności, wspierać ogród prowadzony przez sieroty z Ukrainy oraz uczestniczyć w tradycyjnych polskich dożynkach. Podczas trwania projektu będziemy omawiać takie tematy jak: zrównoważone rolnictwo,permakultura, aktywizacja społeczności lokalnej, budowanie społeczności wokół ogrodu. W ramach tego projektu zapewnimy aspekt teoretyczny, a także praktyczne zajęcia praktyczne, które wyposażą uczestników w wiedzę na temat rolnictwa miejskiego i tego, jak jest ono powiązane ze zdrowym stylem życia i budowaniem społeczności. Zdobędziesz nowe umiejętności i kompetencje przydatne w rozwoju osobistym i społecznym, takie jak: umiejętności pracy w zespole czy komunikacja międzykulturowa. Projekt jest częścią konsorcjum 4 partnerów z Polski, Belgii, Niemiec i Włoch. Dodatkowe wiadomości możesz znaleźć tu: shorturl.at/zEQRX

 

Zakwaterowanie, jedzenie i transport
Wraz z innymi uczestnikami będziesz zakwaterowany w akademiku Politechniki Gdańskiej. Oferujemy pokoje 2-3 osobowe ze wspólną infrastrukturą (kuchnia i łazienka). W pobliżu znajdują się bary, restauracje oraz sklepy spożywcze. Otrzymasz identyfikator, dzięki któremu możesz korzystać z darmowej komunikacji miejskiej w Gdańsku. Otrzymasz kieszonkowe i dodatek na wyżywienie zgodnie z wytycznymi Europejskiego Korpusu Solidarności. Gwarantujemy zwrot kosztów transportu do/z Gdańska.

 

Szkolenia w trakcie pobytu
W ramach proponowanych zajęć w trakcie pobytu poznasz teoretyczne założenia zakładania ogrodu społecznego na przykładzie Gdańska i wybranych miast w Polsce. Podczas warsztatu zintegrujesz się z innymi uczestnikami, a także spotkasz ekspertów i praktyków, którzy pokażą Ci różne aspekty ogrodnictwa społecznego. Dowiesz się również, jak dbać nie tylko o ogród, ale także o społeczność, którą reprezentuje. Wiedzę przedstawią wybrani eksperci w swoich dziedzinach.

 

Profil kandydata 
Szukamy osób, które potrafią pracować w grupie. Nasz projekt jest otwarty dla młodych osób w wieku od 18 lat do 30 lat, które chcą być wolontariuszami. Poprzednie uczestnictwo w projektach lub w wolontariacie są mile widziane ale niekonieczne. Szukamy uczestników, którzy są aktywni, zmotywowani, empatyczni, kreatywni z dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Osoba zainteresowana powinna być chętna do pracy z różnymi grupami społecznymi, takimi jak młodzież czy osoby niepełnosprawne. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia za granicą. Szukamy 7 wolontariuszy/-ek z Polski.

 

Czas trwania
Od 4.08.2023 przez 2 tygodnie do 20.08.2023

 

Masz dodatkowe pytania? Chcesz się zgłosić? Napisz erasmus@wolontariatgdansk.pl

Zgłoszenia można przesyłać do 14 czerwca lub do wyczerpania miejsc.