Podsumowanie pleneru malarskiego – Oligo

  1. czerwca 2016 r. ponad osiemdziesiąt osób – dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z rodzinami, mieszkańcy miasta oraz wolontariusze z Regionalnego Stowarzyszenia WŁO – ART wzięło udział w VII Plenerze Malarskim Osób Niepełnosprawnych „Włocławek Sercem Malowany”, który odbył się w malowniczej scenerii Mariny Zarzeczewo. Tegoroczna edycja odbyła się w ramach projektu „Jestem! Chcę i mogę, bo nie jestem sam!”, który finansowany jest ze środków Fundacji „ANWIL dla Włocławka” oraz Gminy Miasto Włocławek.

Artyści uwiecznili przepiękne krajobrazy Zalewu Włocławskiego, a dzięki uprzejmości YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie uczestnicy odbyli także rejs po Zalewie. Wszyscy autorzy prac, które będą prezentowane podczas aukcji na rzecz podopiecznych OLIGO, otrzymali także upominki. Pogoda i humory dopisywały przez cały czas, dzieci mogły aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, rodziny osób niepełnosprawnych i mieszkańcy miasta mogli się zintegrować i wymienić doświadczeniami.

Stowarzyszenie OLIGO dziękuje za pomoc w organizacji pleneru Fundacji „ANWIL dla Włocławka”, Gminie Miasto Włocławek YACHT CLUB ANWIL Stowarzyszenie oraz Firmie AUTO – TUR.

 

SONY DSC

Oligo 8