12-miesięczny program wolontariatu w Wielkiej Brytanii i w Niemieczech

Stowarzyszenie ASF w Polsce szuka Polaków chętnych do wyjazdu na 12-miesięczny wolontariat (od września 2017 do sierpnia 2018) do Wielkiej Brytanii lub Niemiec!

O ORGANIZACJI

Stowarzyszenie ASF w Polsce powstało w 2009 r. i od tamtego czasu ściśle współpracuje z organizacją Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (ASF, tłum. Akcja Znaku Pokuty Służby dla Pokoju) z Niemiec. Głównym tematem naszej działalności jest edukacja polityczno-historyczna, szczególnie w odniesieniu do okresu II wojny światowej oraz konsekwencji narodowego socjalizmu. Podejmujemy inicjatywy przeciwko rasizmowi, ksenofobii i dyskryminacji, oraz działania na rzecz pokoju, tolerancji, zrozumienia między narodami.

NASZA OFERTA

W ramach naszego programu polscy wolontariusze (wiek 18+) mogą pracować w projektach w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Projekty ASF w Wielkiej Brytanii i Niemczech to ośrodki pomocy uchodźcom, azylantom, działające na rzecz pojednania pomiędzy narodami, organizacje pomagające osobom starszym, niepełnosprawnym i innym potrzebującym różnorodnego wsparcia.

Termin projektu: 1 września 2017 – 31 sierpnia 2018

Miejsce: Wielka Brytania (Londyn, Coventry) lub Niemcy (Berlin, Dachau, Osnabrück, Weimar, Flossenbürg, Hamburg, Ulm, Dresden…)
Termin aplikowania upływa 31-01-2017.
Osoba kontaktowa: Urszula Sieńczak
E-mail: polen@afs-ev.de
Więcej informacji: tutaj