Siłownia Pamięci!

Cykl bezpłatnych webinariów poświęconych treningowi umysłu dla seniorów organizowany przez Organizacje pozarządową Stocznia.
Treningi zostały przygotowane z myślą o osobach prowadzących zajęcia grupowe i indywidualne. Ekspertki – dr Edyta Bonk i Maria Jarco-Działak – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak prowadzić zajęcia i ćwiczyć funkcje poznawcze dla utrzymania sprawności przez jak najdłuższy czas.
10 listopada, godz. 11.00-12.30
„CZYM SĄ PAMIĘĆ, UWAGA, PERCEPCJA I INNE FUNKCJE POZNAWCZE? I JAK JE ĆWICZYĆ?”
To niezbędny wstęp dla osób, które chcą prowadzić treningi umysłu i zdobyć wiedzę na temat funkcji poznawczych człowieka.
Webinarium poprowadzi dr Edyta Bonk, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.
17 listopada, godz. 11.00-12.30
„ROLA OSOBY PROWADZĄCEJ TRENINGI POZNAWCZE DLA SENIORÓW”
Omówione zostanie, jak budować komfortową dla uczestników atmosferę podczas zajęć, jak modelować i wprowadzać ćwiczenia, by seniorzy chcieli się w nie włączyć, i w jaki sposób radzić sobie z trudnymi uczestnikami.
Webinarium poprowadzi dr Edyta Bonk, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.
Zapisy na dwa powyższe webinaria przyjmujemy poprzez formularz https://forms.gle/CaRzSESNGLoNeoFSA.  Zgłoszenia można składać do 8 listopada.
1 grudnia, godz. 11.00-12.30
„JAK PROWADZIĆ DOMOWY TRENING UMYSŁU DLA SENIORÓW Z ZABURZENIAMI POZNAWCZYMI”
Więcej szczegółów wkrótce. Termin do potwierdzenia
„JAK ATRAKCYJNIE I Z SERCEM PROWADZIĆ TERAPIĘ REMINISCENCYJNĄ? METODA BRYTYJSKIEJ ORGANIZACJI AGE EXCHANGE”
Więcej szczegółów wkrótce.
Więcej informacji o Siłowni Pamięci: www.silowniapamieci.pl
Cykl webinariów prowadzony w ramach projektu „Siłownia Pamięci 3” realizowanego przez Fundację Stocznia i dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.