SAMORZĄD WŁOCŁAWKA ZACHĘCA DO ROZPOCZĘCIA DZIAŁALNOŚCI W OBSZARZE REWITALIZACJI

DO KOGO SKIEROWANE

Osoby prowadzące albo planujące uruchomienie własnego biznesu lub organizacji pozarządowej samorząd Włocławka zachęca do wyboru obszaru, jako miejsca prowadzenia swojej działalności. Zainteresowani obecnie mogą skorzystać z propozycji 13 lokali użytkowych znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Włocławek w tej części miasta.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 444/2020 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie zasad gospodarowania lokalami użytkowymi stanowiącymi własność Gminy Miasto Włocławek, lokale użytkowe oddawane są w najem m.in. osobom fizycznym, osobom prawnym oraz organizacjom na prowadzenie działalności gospodarczej lub statutowej w drodze przetargowej lub bezprzetargowej.

W drodze bezprzetargowej lokale użytkowe w pierwszej kolejności przekazywane są podmiotom realizującym w obszarze rewitalizacji działalność gospodarczą w branży rzemieślniczej. Chodzi o takie dziedziny, jak: szewstwo, krawiectwo, modniarstwo, czapnictwo, kapelusznictwo, gorseciarstwo, naprawa sprzętu AGD i RTV, zegarmistrzostwo, złotnictwo, szklarstwo, garncarstwo, usługi fotograficzne, antykwariaty, tokarstwo w drewnie, rzeźba w drewnie, renowacja przedmiotów, filatelistyka, rękodzieło artystyczne, zdobnictwo ceramiczne-fajans, kaletnictwo oraz gastronomia.

Na udostępnienie lokalu użytkowego w trybie bezprzetargowym mogą również liczyć organizacje, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, a całość dochodu przeznaczają na realizację celów statutowych.

Pełna informacja na ten temat, w tym lista wolnych lokali użytkowych: rewitalizacja.wloclawek.eu.