Od 24 sierpnia będą prowadzone zapisy do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” – edycja 2022

Włocławski samorząd po raz kolejny włączył się w realizację regionalnego programu polityki zdrowotnej pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim” skierowanego do osób w wieku 60 lat i starszych. W ramach programu odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Plan treningowy obejmuje ćwiczenia odpowiednie dla osób w wieku senioralnym i ukierunkowany jest na poprawę sprawności krążeniowo-oddechowej, siły i wytrzymałości mięśniowej, gibkości i równowagi. W naszym mieście zaplanowaliśmy 3 grupy ćwiczeniowe po 20 osób każda. W ramach programu przewidzianych zostało 39 zajęć trwających 45 minut, odbywających się trzy razy w tygodniu, w miesiącach wrzesień-grudzień. Miejsce oraz szczegółowe terminy zostaną uzgodnione po sformowaniu się grup ćwiczeniowych. Ponadto odbędzie się spotkanie poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa, prewencji wypadków i utrzymywania zdrowego stylu życia.

Zapraszamy mieszkańców Włocławka, którzy ukończyli 60 lat. Z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne uczestników oraz ograniczenia, które mogą zostać ponownie wprowadzone w związku z pandemią, zależy nam na udziale w programie osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Zapisy prowadzone będą w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta, wyłącznie drogą telefoniczną – nr tel. 54 414 49 59, w godzinach pracy urzędu, od 24 sierpnia 2022 r. do wyczerpania limitu miejsc.

Ze względu na intensywny charakter ćwiczeń i duży wysiłek fizyczny stanowiący obciążenie dla organizmu, kandydaci do programu przechodzą badanie lekarskie oceniające stan zdrowia oraz test sprawności fizycznej. Badania kwalifikujące do programu przeprowadzą 30 sierpnia br. specjaliści z Regionalnego Ośrodka Medycyny Sportowej SPORTVITA z Bydgoszczy. Należy w tym miejscu zastrzec, że ostateczna decyzja o włączeniu do programu będzie mogła zapaść wyłącznie po pozytywnym wyniku badań wstępnych.

Dodatkowe informacje dotyczące programu udzielane są pod numerem telefonu 54 414 49 59.