Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC

GDZIE OGLĄDAĆ?

Od 23 listopada do końca roku wybrane dokumenty będzie można bezpłatnie zobaczyć na platformie vod.pl w sekcji festiwalu HumanDOC.

Trwa XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Przez tydzień widzowie z całej Polski mają szansę na to, by zobaczyć za darmo 25 doskonałych dokumentów ze świata, w tym te nominowane do Oskara.

Wśród filmów można znaleźć to, co w ubiegłych latach szczególnie poruszyło zarówno widzów, jak i krytyków. Prawdziwe, wzruszające historie ludzi, realne obrazy zagrożeń naszej planety, nieprawdopodobne przemiany we współczesnym społeczeństwie, niezwykłe kultury świata. Przybliżające granice życiorysów odważnych bohaterów, którzy sięgają po więcej niż świat chce im dać. Testujący demokrację oraz walczą o sprawiedliwość.

Sztuka. Ostatni bastion nadziei to filmowe opowieści o poszukiwaniu schronienia w sztuce.

 W KOLEJNEJ SEKCJI

filmy “Wszystko dla Samy”, czy “Koncert marzeń” pozwolą widzom zmienić perspektywę patrzenia na problemy, przenosząc do dziecięcego świata. O poszukiwaniu, utracie i tęsknocie za domem – kategoria Dom, jakiego nie znacie otwiera oczy na najbliższe nam emocje, jak poczucie bezpieczeństwa.

OKO W OKO Z FILMOWCAMI

Mimo wersji online widzowie będą mieli także szansę na spotkania z twórcami.

  • W tym z reżyserem Maciejem Cuske, który został wybrany reżyserem roku na festiwalu IDF West Lake International Documentary Festival w Chinach za film Wieloryb z Lorino (Do zobaczenia na HumanDOCw piątek 27.11 .2020 r.)
  • Z reżyserem Tomaszem Knittlem i śpiewakiem, Adamem Strugą tuż po projekcji ich najnowszego filmu, Agonia (sobota, 28.11, godz. 18.00)

NIESPODZIANKI DLA WIDZÓW

Na widzów czekają również dodatkowe niespodzianki, jak komentarze eksperckie do filmów oraz dwa panele, które przybliżać będą widzom przedstawione w dokumencie historie (Pierwszy panel dotyczy emancypacji kobiet w świecie arabskim na podstawie filmu „Wodoodporne” – w panelu wezmą udział dr ha. Dorota Heidrich z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zuzanna Lewandowska, wiceprezeska Fundacji Wysokich Obcasów). Dugi panel dotyczy kryzysu klimatycznego, a gośćmi dziennikarza, Jarosława Kociszewskiego będą Jonathan L. Ramsey, reżyser filmu „Można Panikować” oraz prof. Szymon Malinowski, bohater tego niezwykłego dokumentu, który w Polsce obejrzało już grubo ponad 800 tys. osób.