Ogólnopolski bezpłatny program wsparcia dla osób chorych onkologicznie i ich rodzin

Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki  oferuje 2 programy wsparcia dla osób chorych onkologicznie oraz ich bliskich. Udział w nich jest w całości finansowany przez Stowarzyszenie.

 1. #WyGRAJzRakiem – bezpłatne wsparcie dla wszystkich Pacjentów Onkologicznych
 • Miejsce: online lun stacjonarnie (Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 51; Poznań, ul. Kościelna 30)
 • Termin: do końca sierpnia 2021 r.
 • Voucher jest wysyłany bezpłatnie wraz z 2 poradnikami: http://bit.ly/VoucherPSO
 • Dla kogo: Program przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych osób chorych onkologicznie na każdym etapie choroby: moment diagnozy, leczenie oraz po zakończonej terapii onkologicznej.
 • Udział w programie jest bezpłatny.

#wyGRAJzRakiem to program dla wszystkich Pacjentów onkologicznych w trakcie leczenia i na etapie diagnozy oraz dla osób, które zakończyły leczenie. W ramach programu każda osoba, która zgłosi się do Stowarzyszenia otrzyma voucher o wartości 300 zł na bezpłatną wizytę z onkodietetykiem i psychoonkologiem. Voucher można zrealizować na dwa sposoby:

 • ONLINE
 • stacjonarnie w Centrum Onkodietetyki Bydgoszcz lub Poznań

Podczas takiego spotkania każda osoba chora otrzyma indywidualne wsparcie specjalisty tj. onkodietetyka i psychoonkologa. Wraz z voucherem Pacjent otrzymuje 2 poradniki:

 • poradnik „ONcare – pielęgnacja skóry w trakcie leczenia onkologicznego”,
 • poradnik „Wybierz, jak żyć z rakiem”.

Jak wygląda wsparcie Specjalistów?

 W trakcie wizyty u onkodietetyka Pacjent będzie mógł porozmawiać o swoich nawykach żywieniowych oraz codziennych trudnościach związanych z odżywianiem. Każda osoba otrzyma realne wskazówki, które pozwolą zgładzić skutki uboczne terapii, czy też odpowiednio przygotować organizm na leczenie. Dodatkowo w przypadku realizacji vouchera stacjonarnie, każdy Pacjent otrzymuje również analizę składu ciała wykonywaną na analizatorze medycznym SECA mBCA515.

W trakcie wizyty u psychologa onkologicznego każdy Pacjent otrzyma wsparcie psychologiczne, podczas którego będzie mógł opowiedzieć o swoich uczuciach, emocjach i trudnościach. Psycholog wyjaśni także mechanizm powstawania nieodpowiednich nawyków i przekaże wskazówki, które pomogą lepiej radzić sobie z chorobą oraz leczeniem.

Aby otrzymać voucher, należy przejść na adres: http://bit.ly/VoucherPSO lub skontaktować się ze Stowarzyszeniem pod numerem telefonu: +48 534 523 743 lub mailowo: pso@onko.com.pl

 Informacje o programie:

https://www.onko.com.pl/wygrajzrakiem/

Program finansowany w całości przez Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki w ramach programu #WyGRAJzRakiem.

 

#2. RazemPokonamyRaka – bezpłatne wsparcie dla bliskich i Opiekunów osób chorych onkologicznie

 • Miejsce: online lun stacjonarnie (Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 51; Poznań, ul. Kościelna 30)
 • Termin: do końca sierpnia 2021 r.
 • Voucher jest wysyłany bezpłatnie wraz z 2 poradnikami: http://bit.ly/voucherDLABLISKICH
 • Dla kogo: Program przeznaczony jest dla wszystkich osób bliskich i opiekunów osób chorych onkologicznie.
 • Udział w programie jest bezpłatny.

Okres diagnozy, jak leczenia to czas trudny zarówno dla osoby chorej, jaki i jej bliskich. Dotychczasowy rytm życia zostaje zburzony. W takich momentach szczególnie należy pamiętać, że nie wolno pozwolić chorobie na to, by zdominowała naszą codzienność, dlatego też Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki postanowiło zapewnić wsparcie również dla bliskich i Opiekunów osób, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Program #RazemPokonamyRaka powstał z myślą o Opiekunach i bliskich, którzy wspierają na co dzień osobę chorą onkologicznie. W ramach programu każda osoba, która zgłosi się do nas, otrzyma Voucher o wartości 350 zł, który obejmuje 2 wizyty u psychologa onkologicznego w całości finansowane przez nasze Stowarzyszenie .

Ze wsparcia psychoonkologa mogą skorzystać Opiekunowie i osoby bliskie. Voucher można zrealizować ONLINE lub stacjonarnie.

Voucher obejmuje 2 spotkania z psychoonkologiem, każde spotkanie z psychologiem onkologicznym trwa 60 minut.

Podczas spotkania psycholog pomoże odpowiedzieć m.in. na pytania:

 • Jak radzić sobie z własnymi, trudnymi emocjami tj. złością, gniewem, rozpaczą i poczuciem bezsilności?
 • Jak radzić sobie z przykrymi myślami jak np. “zdrowie i życie mojej kochanej osoby jest zagrożone”, “mogę stracić swoją żonę/męża”
 • Jak reagować na zmienne nastroje osoby chorej?
 • Czego unikać w rozmowie z osobą chorą?
 • Jak motywować Pacjenta do leczenia?

Aby otrzymać voucher, należy przejść na adres: http://bit.ly/voucherDLABLISKICH  lub skontaktować się ze Stowarzyszeniem pod numerem telefonu: +48 534 523 743 lub mailowo: pso@onko.com.pl

 Informacje o programie:

https://www.onko.com.pl/razempokonamyraka/

Program finansowany w całości przez Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki w ramach programu #RazemPokonamyRaka.