Podsumowanie działań Centrum

Co nam wyszło w zeszłym roku i wywołuje nasz i mamy nadzieję Wasz uśmiech?
To, że byliście z nami ❤ na co dzień i od święta.
W Centrum powstała kawiarenka międzypokoleniowa, w której odbywa się mnóstwo spotkań i warsztatów, a wszystko to dzięki możliwości realizacji projektów ze środków unijnych pochodzących z konkursu Stowarzyszenie LGD Miasto Włocławek. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za zaufanie jakim LGD nas obdarzyło i możliwość poszerzania naszej oferty dla osób w różnym wieku.
Były to m. in. warsztaty ekologiczne, historyczne, gimnastyka umysłu, warsztaty florystyczne, dietetyczne, spotkania w klubie książki, promowaliśmy ideę bookcrossingu, wymiany ciepła, adopcji porzuconych roślin. Odbywały się zajęcia rozwijające pasje oraz spotkania z barwnymi postaciami w ramach tzw. “Laboratorium przypadku”. Wspieraliśmy uczestników projektu oraz ich otoczenie spotkaniami z trenerem personalnym, psychologiem, lekarzem, pielęgniarką, trenerem umiejętności społecznych.
Dzięki Wam każdego dnia Centrum tętniło życiem. Kontynuowaliśmy działalność kawiarenki organizując Podwieczorki dla NGO. Spotkania informacyjne na temat m.in. mikrograntów, ekonomizacji NGO-sów.
Odbywały się u nas konsultacje społeczne,
posiedzenia ciał doradczych: Miejskiej Rady Działalności
Pożytku Publicznego ,
Włocławskiej Rady Seniora
spotkania sieciujące sektor III.
Organizowaliśmy spotkania III sektora na potrzeby badań naukowych na poziomie uniwersyteckim.
Odbywały się u nas spotkania promujące wolontariat dla młodzieży szkolnej, zaprosiliśmy Was na Piknik Wolontariatu i doceniliśmy zaangażowanie organizując Galę Wolontariatu oraz Dzień Wolontariusza. Prowadziliśmy biuro pośrednictwa wolontariatu wspierając kilkanaście inicjatyw trzeciego sektora wolontariuszami m.in. WŁowimy talenty II ( 19 wolontariuszy , przeszło 100 h pracy) . Wspieraliśmy wolontariuszy zajęciami z trenerem personalnym, psychologiem. Byliśmy sztabem 32. Finału WOŚP, a Ananasy pracowały w sztabie, na czele tegorocznego finału stanęła nasza sprawdzona koordynatorka Martyna Górkiewicz.
Nawiązaliśmy współpracę w ramach Korpusu Solidarności i jesteśmy w regionalnej koalicji wolontariatu. Współtworzyliśmy kampanię promującą wolontariat w regionie i naszym mieście.
Tworzyliśmy Kampanię 1,5% zostawiam we Włocławku, której efektem jest uzyskanie w 2023 r. przez włocławskie organizacje pożytku publicznego rekordowej kwoty 1 170 160,10 złotych z 1,5 % podatku. To bardzo duża kwota, nareszcie dzięki wspólnym staraniom udało nam się przebić magiczną kwotę 1 miliona!
Po raz 7. zorganizowaliśmy Włocławskie Forum Organizacji Pozarządowych – będące świętem NGO.
Podczas tego wydarzenia podwoiliśmy liczbę uczestników, liczbę warsztatów oraz udało nam się nawiązać współpracę z Jakubem Wygnańskim, Prezesem Zarządu Fundacji Stocznia. Na początku lat 90. zrezygnował on z czynnej polityki, stając się jednym z twórców III sektora i animatorów ruchu organizacji pozarządowych w Polsce.
Już po raz piąty zorganizowaliśmy Wigilię Pozarządówek, która pozwoliła nam nabrać dystansu, złapać oddech i dostrzec sens dobroczynności, był to też czas integracji i sieciowania międzysektorowego.
Dziękujemy Wam, że wybraliście nasze Centrum do realizacji własnej działalności, realizacji misji i celów Waszych organizacji.
Jest to Wasze miejsce, serce ponad 40 organizacji, miejsce realizacji projektów, dyżurów, posiedzeń zarządów, zebrań walnych. Dom NGO.
Rozwijaliście się korzystając z bezpłatnych porad oraz dostosowanych do Waszych potrzeb szkoleń, z których licznie korzystaliście.
Obiecujemy Wam być blisko w dalszym ciągu, działać pełną parą, być otwartymi na różnorodność, na Wasze potrzeby i pomysły, które sprawiają, że rozwijamy się dla Was i z Wami codziennie.
A teraz koniecznie zanotujcie WAŻNE DATY na ten rok
1 lutego – 30 kwietnia Kampania 1,5 % zostawiam we Włocławku
28 marca Gala Wolontariatu
15 czerwca Piknik Wolontariatu
15 listopada Włocławskie Forum Organizacji Pozarządowych
13 grudnia Wigilia Pozarządówek
Po szczegóły zaglądajcie na nasze social media i stronę.
Jak co roku mamy dla Was również porady ekspertów oraz na bieżąco aktualizowaną ofertę szkoleń.
Pozostajemy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
Dziękujemy naszym pracownikom, współpracownikom, partnerom, wolontariuszom i wszystkim korzystającym z naszych usług – to Wy tworzycie wyjątkową atmosferę tego miejsca.